Класний керівник/Виховні заходи

29.04
У нас  проходить тиждень "Обережно небезпека!"
Прошу ознайомитися з інформацією -> "Дії у разі виникнення надзвичайних ситуацій (артобстріл населеного пункту)" та переглянути відео:
Використані джерела:
1) https://youtu.be/DeyHDwEilYg
2) https://socialpolitica.dniprorada.gov.ua/yak-povoditis-pid-chas-bojovih-dij-ta-obstriliv/


26.04 відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи
! Пропоную переглянути відео -> Чорнобиль. Як сталася аварія на ЧАЕС
Віртуальна екскурсія дозволить кожному, навіть не виходячи зі свого будинку, детально ознайомитися з майже 9000 унікальних експонатів, кожен з яких пройшов перевірку на радіоактивність, очищення та дезактивацію.


До дня народження Тараса Шевченка
На честь дня народження Тараса Шевченка був проведений літературний ранок "У день народження Тараса розгорну його "Кобзар". Будь-який рядок із «Кобзаря» – це настанова від великого мислителя, повчання від Батька нації. Здобувачі освіти декламували поезії Тараса, в тому числі й англійською мовою: https://youtu.be/XG-zyoAGCnk 


Безпека в Інтернеті
У 8 класі був проведений урок-обговорення "спілкування через інтернет: чого від нього чекати і як з ним поподитися", на якому учні  долучилися до обговорення таких питань:
– кібератака та інтернет-шахрайство;
– соціальна інженерія: як хакери використовують вразливих людей;
– як захистити себе при використанні Інтернету.
На завершення учні ознайомились з 10-ма основними правилами безпеки в Інтернеті.



День пам'яті Небесної Сотні
У 8 класі був проведений урок-реквієм до Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні "Герої не вмирають..., вони живуть у наших серцях".
Учні переглядали відео та читали вірші присвячені трагічним подіям у січні-лютому 2014 року, які відбулися на Майдані у Києві.
У ці дні Україна вшановує всіх загиблих в Києві на майдані Незалежності, на Інститутській. Учні виготовили із паперу символічних янголів та почепили їх на гілки дерева зі словами вдячності та поваги Героям України за подвиг, за боротьбу, за волю, за щасливе майбутнє України, щоб кожен згадав про найбуремніші події в Україні 2014 року, які змінили все, та пам’ятали про загиблих.

Їх назвали Небесною Сотнею… наших рідних, які загинули в Києві на Майдані. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем, за свою Батьківщину, за європейський вибір України. Не зрадьмо Героїв Небесної Сотні, не будьмо байдужими, не дамо змінити шлях України. 

Тиждень здорового способу життя
Учні 8 класу приєдналися до виконання спільної проєктної роботи та виконали умови завдання на тему «Розваги на свіжому повітрі». Всі матеріали розміщені на ➜ Padlet-дошці

День Соборності України
Учні 8 класу і класний керівник долучилися до онлайн-флещмобу ➜ #ВЄДНОСТІСИЛА

До Дня Гідності та Свободи 
проведено патріотично-інформаційну годину «Революція гідності: як це було…». Учні ділилися своїми думками щодо подій восени 2013 року та поглибили свої знання, читаючи сторінки книг про Євромайдан 2013-2014 рр. Бібліотекар школи нагадала учням про перших жертв Революції гідності, учні прочитали інформацію про земляків нашого краю, які загинули під час трагічних подій на Майдані.




До Тижня безпеки дорожнього руху

З метою запобігання дитячому дорожньому травматизму і пропаганди правил дорожнього руху серед школярів 8го та 9го класу було проведено вікторину «Мій друг – дорожній рух».



День Миру
До Дня Миру учні 8 класу написали свої побажання і заклики про мир та розмістили їх у класній кімнаті




До Тижня безпеки дорожнього руху 
проведено виховний захід у вигляді тематичної вікторини "Повторимо правила дорожнього руху"
Метою заходу було узагальнення, систематизація та повторення матеріалу з теми «Правила дорожнього руху. Регулювання дорожнього руху». Учні розрізняли засоби регулювання дорожнього руху, застосовували теоретичні знання на практиці; узагальнювали i систематизували вивчений матеріал, вибирали головне, робили висновки.



Тиждень безпеки на дорозі
Перегляньте презентацію та перевірте себе ➜ "Безпека на дорозі".



До Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу
18.05.1944 року розпочалася депортація кримських татар з місця їх постійного проживання. Тільки за три дні було вивезено більше 183 тисяч кримських татар у Казахстан, Узбекистан, Таджикистан. 
Це примусове виселення татар, яких радянська влада звинуватила в державній зраді, "масовому винищенні радянських людей" і колабораціонізмі – співпраці з нацистськими окупантами, стало однією з найшвидше проведених депортацій в історії людства..
Історики називають інші причини переселення. Серед них - той факт, що кримські татари історично мали тісні зв’язки з Туреччиною, яку СРСР у той час розглядав як потенційного суперника. У планах Союзу Крим був стратегічним плацдармом на випадок можливого конфлікту з цією країною, і Сталін хотів перестрахуватися від можливих саботажників і зрадників, якими він вважав татар.
У 1989 році депортація була визнана Верховною Радою СРСР незаконною і злочинною. 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію з Криму у 1944 році геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Що стало причиною депортації?
Як відбувалося насильне переселення?
Куди депортували татар?
Які були наслідки депортації для татар?
Чи має депортація ознаки геноциду?

Відповіді на ці запитання ви знайдете  у відео:



До Дня пам'яті та примирення
«Тільки той, хто пам’ятає минуле, 
вартий майбутнього»
Дорогі учні, сьогодні ми шануємо подвиг тих, хто на своїх плечах гідно виніс весь тягар воєнного лихоліття. 8 та 9 травня ми відзначаємо День пам’яті та примирення. Завдяки Указу Президента, виданого у 2015 році, Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.
У цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю воїнів, які віддали своє життя за нашу українську землю. Вони назавжди залишаться в нашій пам’яті. Вічна їм слава!




Зупинемо пандемію: безпека і здоров'я 
зможуть врятувати життя
Сьогодні ми поговоримо про найдорожче, що в нас є - здоров'я. Зараз увесь світ переймається питанням: як врятувати життя? Давайте і ми поговоримо про те, як захистити себе та рідних від коронавірусу.
Перегляньте інформацію ➜ Що треба знати про новий коронавірус  
А тепер перевірте себе ➜ "Що я знаю про коронавірус"



До річниці аварії на Чорнобильській АЕС
Чорнобиль не має минулого
26 квітня 1986 року став для України трагічним днем. Настільки великою стала ця трагедія, що Міжнародною Організацією Об’єднаних Націй ця трагедія визнана найбільшою за наслідками в другій половині ХХ-го століття. Трагедія , наслідки якої відчула не лише Україна, а й багато держав Європи і , навіть, світу. Ця трагедія – аварія на Чорнобильській атомній електростанції. 

Прошу переглянути відео "Чорнобиль. Причини аварії", "Спогади ліквідатора"

Ніколи не забувайте тих людей, які пожертвували своїм житіям заради нашого блага... Шануйте їхню пам'ять!
Хай стане мир міцніший у стократ,
Хай над землею чисте небо буде.
Чорнобиль – попередження набат,
Його уроків людство не забуде!



До дня цивільного захисту
"Життя є дар! Цінуй його!"
Перегляньте відеоролики  «Правила поведінки у натовпі» 
"Дії під час пожежі"


До Дня пам'яті Героїв Крут
Інформаційна хвилина "Пам'ятай про Крути"

Перші згадки і справжня, реальна оцінка захисників Крут відбулася вже після набуття Україною незалежності.  Не можна викреслити з пам’яті людської той великий та безсмертний подвиг юних студентів, що захищали українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя. Нехай пам’ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.

Любіть Украну, як вірні сини,
Віддати життя їй готові,
Як юні сини, що життя віддали
Під Крутами всі,  як  герої.

                                                До тижня здорового спосібу життя
Виховна година «Здоров’я – найцінніший скарб»
Перегляньте  ролик  «14 фактів про здоров’я»